Gry LEGO - przegląd tytułów • MMO News

Gry LEGO - przegląd tytułów

Gry LEGO - przegląd tytułów

Klocki Lego to prawdziwy klasyk wśród nie tylko dzieci, ale także domorosłych kolekcjonerów i fanów składania różnorodnych modeli. Od momentu powstania tychże zabawek kwestią czasu było, aż w końcu zostaną one przeniesione na nieco inne pole, niż znane dotychczas. Gry Lego z szeroko rozumianego uniwersum klocków są z nami już długo, dlatego warto przyjrzeć się im dokładnie i wybrać te najlepsze! Znajdziemy wśród nich nie tylko gry Lego Ninja, ale nawet Lego gry online!

Gry lego

Pierwsza gra lego, która ujrzała światło dzienne, to Lego Fun to Build. Została wyprodukowana przez Segę w 1995 roku i traktowała o... budowaniu z Lego. Była to oczywiście dwuwymiarowa produkcja, która umożliwiała zabawę w ramach wielu minigier, jak choćby wyścigi, zwiedzanie lokacji czy budowanie. Kolejna dekada przyniosła fanom gier Lego wysyp różnorodnych tytułów, ale prawdziwa rewolucja miała dopiero nadejść. I nadeszła w roku 2005, gdy klockowe uniwersum połączone zostało z jedną z największych marek światowej rozrywki – serią Star Wars. Gry Lego i największe filmy? Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę!

Gra Lego Star Wars

Lego Star Wars: The Video Game było prawdziwym zrealizowaniem najpiękniejszych marzeń nie tylko fanów kinowej sagi, ale także samych klocków Lego. Gra w genialny sposób przeniosła wydarzenia z tak zwanej „nowej trylogii” do realiów klocków Lego i pozwoliła graczom wcielać się w znane postaci, przy okazji brać udział w wydarzeniach znanych z wielkiego ekranu. Produkcja ta okazała o tyle ważna, że otworzyła owy rynek dla wielu innych marek. 

Lego Batman gry lego

W ten oto sposób, na rynek trafiły kolejne gry Lego, tym razem traktujące nie tylko o Star Wars, lecz także Lego Batman, Lego Indiana Jones, Lego Lord ot The Rings, czy nawet te o Piratach z Karaibów! Choć były one oparte na bardzo podobnych schematach, to ich wykonanie stało na najwyższym poziomie i każdy fan znanych filmowych marek mógł czuć się jak u siebie. Dodatkowo, zabawa w ulubionych uniwersach przeniesionych do świata Lego stanowi dodatkową atrakcję, co widać było po wynikach sprzedaży. Podobnie jak klocki Lego, tak i gry Lego cieszyły się ogromną popularnością. 

gry lego ninja

A gdzie w tym wszystkim miejsce na oryginalne uniwersa klockowe, jak na przykład gry Lego ninja? Takie tytuły również powstały, jak na przykład Lego Battles: Ninjago w 2011, czy Lego Ninjago: The Final Battle. Nie były to oczywiście jedyne produkcje nie będące opartymi na Hollywoodzkich produkcjach. W swoim portfolio, Lego mają również Lego Przygoda, czy Lego Worlds. Czy znajdziemy wśród nich gry lego online? Produkcje te idealnie nadają się do kooperacji, tym bardziej przez sieć. Jest to jak najbardziej możliwe – wystarczy użyć narzędzia Parsec i cieszyć się wspólną grą Lego wraz ze swoimi znajomymi. To wszystko online!

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 

 • League of Angels 4 Heaven's Fury logo gry png

  League of Angels 4 Heaven's Fury

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: PC, smartfon

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.7
*/*/
 • Sonda League of Angels 4 Heaven...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze