Gry Escape Room [Zagrajmy] • MMO News

Gry Escape Room [Zagrajmy]

Gry Escape Room [Zagrajmy]

Gry escape room online to rozrywka, która w ostatnich latach zdobyła niezwykłą rzeszę fanów. Połączenie zagadek logicznych, czasami zręcznościowych z niesamowitym klimatem i w różnorodnej tematyce. Niestety, ostatnie miesiące sprawiły, że rozrywka ta musiała zadomowić się w środowisku wirtualnym. Oto kilka propozycji gier Escape room, które dostarczą niezwykłych emocji i całą masę zabawy.

The Room

Pierwszą propozycją z gatunku gier Escape Room jest gra The Room. Akcja produkcji studia Fireproof Games została osadzona w tytułowym pokoju, gdzie stajemy przed zadaniem otwarcia tajemniczego sejfu. Brzmi znajomo? Jest to z pewnością odniesienie nie tylko do prawdziwej zabawy w pokojach zagadek, ale także do wszelkich gier typu point & click, w których musimy popisać się spostrzegawczością, zmysłem analitycznym i logiką. A czasem też po prostu szczęściem. Jak na tego  typu grę przystało, The Room wymaga od nas wykonywania wielu czynności, które pozwalają nam odkrywać kolejne sekrety. Dużą zaletą gry jest jej oprawa graficzna, która nie tylko jest wykonana niezwykle przyzwoicie, ale także oferuje nam niezwykły, wręcz gęsty i tajemniczy klimat. 

The Room escape room gra

Frankenstein: Beyond the Time 

Druga produkcja to coś dla fanów VR. Frankenstein: Beyond the Time to dzieło studia The Dust z Wrocławia. Akcja gry nie dzieje się w jednym pokoju, lecz całej wiktoriańskiej willi, skrywającej niezwykłą tajemnicę. Nie trzeba chyba wspominać, że budzący grozę i napięcie klimat to idealne połączenie z zestawem wirtualnej rzeczywistości. Gra oferuje jednak nie tylko skoki napięcia czy pożądany strach, ale również szereg zagadek i tajemnic do rozwikłania. Umiejscowienie gry w całej willi zamiast pokoju pozwoliło twórcom na rozbudowę rozgrywki. Zagadki związane są nie tylko z doszukiwaniem się sekretów, ale równie istotna jest sama eksploracja. Co ważne, w grze znalazło się miejsce na system craftingu. 

Frankenstein gra escape room vr

Cube Escape Collection

Bardzo ciekawa propozycja to Cube Escape Collection. Gra typu escape room i point’n’click to unowocześnione wersje znanych i niejako klasycznych już produkcji. Inspiracją dla nich stał się serial Miasteczko Twin Peaks. Podobnie jak w serialu, ważną postacią jest pewien detektyw mający za zadanie rozwikłanie tajemniczej zagadki. Tym detektywem staje się gracz i to na jego barkach znajduje się zadanie poznania prawdy na temat morderstwa kobiety. Ciekawym jest fakt, że gra posiada wyłącznie dwuwymiarową oprawę. Jest ona jednak bardzo ładna, przejawia cechy odręcznych rysunków i obrazów, co wprowadza gracza w bardzo specyficzny nastrój – taki był zamysł twórców. 

Cube escape collection gra escape room

Gry typu Escape Room jawią się jako domena gier dla jednego gracza. Wszak większość z tych produkcji wymaga od nas logicznego myślenia, przy okazji stawiając nas w dość trudnej roli – jesteśmy otoczeni tajemnicą, zagadką, niekiedy towarzyszy nam strach czy niepewność tego, co znajdziemy w danych schowku albo za rogiem. Jest to też gatunek gier niezwykle satysfakcjonujących, bowiem pokonanie trudnej zagadki to zdecydowanie świetnie uczucie.

 

 

Artykuł jest częścią cyklu ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia związane z grami online i polecają najciekawsze tytuły, z którymi warto się zapoznać.
 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 

 • Total Battle logo gry png

  Total Battle

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: Fusion Core
  Wydawca: Scorewarrior
  Platformy: WWW, Android, iOS

  • 7.7
  • 0.0
  • 7.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Total Battle - Gameplay [HD]
Total Battle - Poradnik - zbieranie zasobów [Full HD]
Lineage II - Jak prezentuje się aktualnie legendarna gra MMO?
Dinosaur Park – Primeval Zoo - Gameplay [Full HD]
Dinosaur Park: Primeval Zoo - Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME III - FORGE
 • Sonda Total Battle
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze