Ester Eggs, czyli jak zaskakują nas twórcy gier • MMO News

Ester Eggs, czyli jak zaskakują nas twórcy gier

Ester Eggs, czyli jak zaskakują nas twórcy gier

Ester Eggs, czyli popularne w grach wideo zabawne znaleziska pozostawione przez twórców. Może nie są one głównym i najważniejszym elementem rozgrywki, ale odpowiednio wykorzystane mogą z pewnością zyskać sporą aprobatę środowiska graczy. Jakie znaleziska najbardziej zapadły nam w pamięć? Oto kilka z najciekawszych i zabawnych przykładów.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Pierwszym przykładem takie interakcji twórców z graczem będzie przykład z polskiego Wiedźmina 2. Specyficzne znalezisko znajduje się w zamku La Valette, na prawo od bramy. W okolicy stogu siana znajdziemy martwą postać w białym płaszczu, co jest bezpośrednim odniesieniem do serii Assassin’s Creed i używanego w grze tzw. Skoku wiary. Geralt komentuje sytuację słowami „Nigdy się nie nauczą”.

Każda z gier w uniwersum Wiedźmina jest przepełniona mniej lub bardziej oczywistymi odniesieniami, jednakże zazwyczaj dotyczą one naszego polskiego podwórka, przez co nie wszystkie „znajdźki” uzyskały światowy rozgłos. Zupełnym przeciwieństwem jawi się tutaj seria Grand Theft Auto, w której ester eggs stały się swego rodzaju symbolem marki. Twórcy nie szczędzą sobie okazji do zabawy z graczem. Przykładem może być choćby napis na jednym z mostów w odsłonie GTA: San Andreas, głoszący „Tutaj nie ma żadnych easter eggów”. W odsłonie czwartej natomiast, gracze mogli na własne oczy zobaczyć serce miasta Liberty City – dosłownie. Chodzi oczywiście o wnętrze Statuy Radości, w której naprawdę bije ogromne serce. Jest to widok dość przerażający.

Specjalnych znajdziek i humoru nie zabrakło również w gigancie MMO, czyli World of Warcraft. Ta popularna gra sieciowa pełna jest odniesień do realnego świata, faktycznie istniejących osób i ich nazwisk, czy innych serii gier, jak na przykład Mass Effect. W ten oto sposób, w WoW’ie możemy natrafić na postać imieniem Floyd Pinkus, czy epickie batalie małych zwierzątek – myszy lub wiewiórek, które w pewnych lokacjach ścierają się w pełnym bojowym rynsztunku. Wygląda to komicznie, co zasługuje na wyrazy uznania dla twórców.

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.

 

 • World of Warcraft Classic logo gry png

  World of Warcraft Classic

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Blizzard Entertainment
  Wydawca: Blizzard Entertainment
  Platformy: PC

  • 7.3
  • 0.0
  • 8.0
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Warcraft Classic - Gameplay [FullHD]
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME IV - Fury
 • Sonda World of Warcraft Classic
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze