E-sport oficjalną dyscypliną na Igrzyskach azjatyckich 2022! • MMO News

E-sport oficjalną dyscypliną na Igrzyskach azjatyckich 2022!

E-sport oficjalną dyscypliną na Igrzyskach azjatyckich 2022!

Stało się! Olimpijska Rada Azji oficjalnie ogłosiła, że podczas Igrzysk azjatyckich, które odbędą się w 2022 roku w Hangzou w Chinach, profesjonalni gracze będą mogli walczyć o złote medale.

W zeszłym roku pisaliśmy o słuchach, że e-sport może stać się następną dyscypliną olimpijską. Wiadomość, że znajdzie się ona na Igrzyskach azjatyckich nie powinna więc nikogo dziwić. Azjatycka scena gamingowa jest dodatkowo niezwykle silna.

Igrzyska azjatyckie 2022

Warto również pamiętać, że Igrzyska azjatyckie, które u nas mogą wydawać się mniej prestiżowe, to jedna z największych imprez sportowych na świecie, a jej tradycja sięga 1951 roku, kiedy po raz pierwszy odbyła się ona w Nowym Delhi.

W 2018 roku e-sport pojawi się na Igrzyskach jeszcze w ramach pokazów. Na razie Olimpijska Rada Azji ogłosiła, że gracze będą konkurować FIFĘ 2017 oraz gry MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) i RTA (Real Time Attack). To znaczy, że zależy od negocjacji z takimi producentami, jak Riot i Blizzard, czy na pokazach pojawią się takie produkcje, jak StarCraft II, Heroes of the Storm bądź League of Legends.

A Wy co o tym sądzicie? Czy pojawienie się e-sportu jako dyscypliny na Igrzyskach azjatyckich jest kolejnym krokiem do zbliżenia tej dyscypliny do tych tradycyjnych?

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 • League of Legends logo gry png

  League of Legends

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Fantasy (MOBA)
  Grafika: izometryczna
  Producent: Riot Games
  Wydawca: Riot Games
  Platformy: Windows

  • 7.2
  • 0.0
  • 7.0
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

League of Legends - Walkthrough Trailer
League of Legends - Cinematic Trailer: A New Dawn
Unboxing, czyli radosna twórczość naszych fanów!
Elementalist Lux Skin Spotlight - League of Legends [Full HD]
League of Legends - Get Jinxed

Najchętniej grane

BEST GAME - HERO
 • Sonda League of Legends
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze