Ciekawe filmy o gotowaniu • MMO News

Ciekawe filmy o gotowaniu

Ciekawe filmy o gotowaniu

Wielu z nas bardzo lubi gotować, jak i również niejedni kasyno bez depozytu czy też filmy i seriale. Często można połączyć dwie przyjemności. Świetnym tego przykładem są filmy o gotowaniu, w których to można obserwować na ekranie wyjątkowe przepisy, zmagania bohaterów z trudnymi potrawami. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jakie są ciekawe propozycje na filmowy wieczór, najlepiej z lampką wina i czymś na talerzu.

Podróż na sto stóp

Podróż na sto stóp to jeden z tych filmów, który faktycznie polecamy z butelką winą i masą dobrych przekąsek, albowiem od jedzenia na ekranie można zrobić się niesamowicie głodnym. Hinduska rodzina po pobycie w Anglii decyduje się odnaleźć nowe miejsce, gdzie będą mogli zamieszkać i spełniać się kulinarnie. Podczas jazdy ich samochód psuje się w jednym z francuskich miasteczek. Ojciec całej rodziny postanawia, że jest to znak z niebios i tutaj powinni zamieszkać. Kupują zatem starą restaurację, gdzie postanawiają otworzyć hinduską knajpkę. Problem w tym, że naprzeciw znajduje się wykwintna restauracja z gwiazdką Michelin, która prowadzona jest przez ekscentryczną Madame Mallory. Między nimi dochodzi wkrótce do kuriozalnej wojny. Z czasem jednak Madame Mallory odkrywa, że pracujący u konkurencji Hassan, ma wyjątkowy dar.

Szef

Szef to film, w którym zarówno przed, jak i za kamerą pierwsze skrzypce gra Jon Favreau. Jest on tutaj szefem jednej z cenionych restauracji, który przeżywa załamanie nerwowe po kłótni z jednym z najważniejszych krytyków kulinarnych. Zostaje nagle bez pracy i większych perspektyw. Za namową byłej żony postanawia jednak spróbować czegoś nowego. Decyduje się zatem kupić wysłużony food truck i znów spełniać się w kuchni. Wyrusza wkrótce w podróż po Stanach z synem i przyjacielem. Jest to produkcja, w której można poznać bliżej życie osób gotujących w takich pojazdach, jak i ciekawe przepisy, składniki typowe dla wybranych regionów USA.

Julie & Julia

Film z 2009 roku został oparty na blogu i książce, w którym to Julie Powell postanowiła w ciągu roku wykorzystać ponad 500 przepisów ze słynnej książki Julii Child. Mamy tutaj dwie linie czasowe, gdzie w jednej obserwujemy współczesną Julię, która zaczyna swój kulinarny eksperyment, a w drugim Julię z II połowy XX wieku. Ta druga to żona dyplomaty, która we Francji zapisuje się na kurs gotowania. Staje się on początkiem jej drogi do słynnej książki kucharskiej, która do dziś jest bestsellerem w USA, zaś sama Julia Child z czasem została znaną osobowością telewizyjną.

Ugotowany

Ugotowany to film z 2015 roku, w którym główną rolę gra Bradley Cooper. Jako Adam Jones jest on tutaj wybitnym szefem kuchni, który jednak przeżywa załamanie nerwowe i znika na pewien czas z kulinarnej mapy. Powraca jednak po kilku latach, gdzie w jednej z restauracji ma zawalczyć o trzecią gwiazdkę Michelin. Kompletuje zatem załogę, w której znajduje się wiele sprzecznych ze sobą indywidualności. Ta mieszanka wybuchowa pełna jest emocji, intryg, konfliktów. Czy Adamowi uda się zatem osiągnąć sukces, zwłaszcza w sytuacji, gdy nawiązuje romans z protegowaną.

Ratatuj

Ratatuj to jedna z najbardziej znanych animacji Pixara. Jej bohaterem jest sympatyczny szczurek Remy, który jest wielkim miłośnikiem kuchni. Pewnego dnia przez przypadek trafia do jednej z paryskiej restauracji. Jest to znane kiedyś miejsce, które niestety straciło swój blask. Do pracy zostaje właśnie przyjęty Alfredo Linguini, którego bardziej można traktować w kategorii pechowca. Już podczas pierwszego dnia przez przypadek namieszał w gotującej się zupie. Remy decyduje się uratować danie. Okazuje się ono wielkim sukcesem. Linguini przygarnia szczurka i razem opracowują system, dzięki któremu wszyscy myślą, że to właśnie chłopak jest nowym odkryciem w paryskiej kuchni.


 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 • Total Battle logo gry png

  Total Battle

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: Fusion Core
  Wydawca: Scorewarrior
  Platformy: WWW, Android, iOS

  • 7.7
  • 0.0
  • 7.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Total Battle - Gameplay [HD]
Total Battle - Poradnik - zbieranie zasobów [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - RAID
 • Sonda Total Battle
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze